Piękne meble we własnym wnetrzu

Zastosowanie foteli rozkładanych

Zastosowanie foteli rozkładanych

Fotele rozkładane są uważane za całkowicie niezawodny mebel, ale tylko pod warunkiem, że wszystkie elementy jego projektu są wykonane z wysokiej, jakości materiałów. Wybierając określony model, należy zwrócić uwagę na rodzaj mechanizmu rozkładania i wytrzymałość ramy.

Jest wygodny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Korzyści z tego wynikające, wraz z ergonomią, mogą być dość duże, zwłaszcza, jeśli występują problemy z kręgosłupem i trudności z zasypianiem.

Zastosowanie foteli rozkładanych w małych pomieszczeniach

Fotele rozkładane są zazwyczaj kupowane do małych pomieszczeń. Dobrze zaprojektowane i wykonane modele nie tylko zapobiegają skoliozie i osteochondrozie, ale również przestrzeń pomieszczenia nie jest ograniczana. Najbardziej niezawodnymi mechanizmami są: akordeon, eurobook, delfin, click-clack, roll-out. Ważne jest, aby składanie i rozkładanie odbywało się bez żadnych trudności. Jeśli chodzi o szkielet ramy, w tańszych modelach głównie używana płyta wiórowa, jest to materiał wszechstronny i praktyczny. Znacznie bardziej niezawodne są ramy z metalowych rur lub drewniane. Dobra, jakość fotela zależy od poszczególnych elementów.

Z jakich materiałów produkowane są fotele rozkładane

Fotele rozkładane z wypełniaczem z pianki poliuretanowej wyróżniają się wygodą i estetycznym wyglądem. Jest to nowoczesny elastyczny materiał, który jest w stanie zachować swój kształt, dzięki czemu ciężar ciała osoby jest równomiernie rozłożony. Pianka poliuretanowa jest praktyczna i może służyć przez wiele lat, a ponadto taki materiał jest bezpieczny i przyjazny dla środowiska. Pianka poliuretanowa przepuszcza powietrze, dlatego jest higieniczna i łatwa do suszenia.

Materiał tapicerski: welur

Welur to miękka i aksamitna w dotyku tkanina, która ze względu na swoją wytrzymałość i trwałość znajduje szerokie zastosowanie w produkcji mebli. Taki materiał ma wysoką gęstość tkania, dlatego nie rozciąga się i utrzymuje atrakcyjny wygląd przez długi czas. Welur jest naturalną tkaniną, jest bezpieczny i przyjazny dla środowiska, oddychający, a także doskonale zatrzymuje ciepło.

Materiał tapicerski: mikro-welur

Micro-welur to nowoczesna i praktyczna tkanina obiciowa, która posiada wiele zalet. Miękki i przyjemny w dotyku materiał ze względu na naturalne nici w składzie jest przyjazny dla środowiska. Nie wchłania kurzu, przepuszcza powietrze, nie boi się wilgoci i przez długi czas zachowuje atrakcyjny wygląd, nie wymagając specjalnej pielęgnacji.

Materiał tapicerski: żakard

Żakard jest niestrzępiącą się tkaniną o złożonym splocie o dużej gęstości, która może mieć obszerny wytłaczany wzór. Jest łatwy w utrzymaniu, praktycznie nie marszczy się i doskonale zachowuje swój kształt. Dzięki zastosowaniu naturalnych przędz ten materiał jest przyjazny dla środowiska i doskonale oddychający.

Materiał tapicerski: sztuczna skóra

Sztuczna skóra może być dobrą alternatywą do tapicerowania mebli, ponieważ ma przystępną cenę i doskonały wygląd. Materiał wizualnie często nie różni się od skóry naturalnej, a nowoczesne technologie pozwalają nadać mu dowolną fakturę i kolor. Sztuczna skóra jest mocna, ma dobrą elastyczność i dobrze trzyma formę.

Materiał do produkcji ram foteli rozkładanych

Rama z drewna najczęściej z sosny zapewnia stabilność i trwałość. Dlatego można korzystać z fotela codziennie przez wiele lat. Takie meble nie boją się zmian temperatury. Ponadto są przyjazne dla środowiska.

Materiał ramy: płyta wiórowa

Laminowana płyta wiórowa to gęsto prasowany arkusz wiórów drewnianych, pokryty warstwą laminującą.Taka impregnacja zapewnia odporność materiału na wilgoć i podwyższoną temperaturę, sprawia, że meble wykonane z laminowanej płyty wiórowej są mocne i trwałe.Ten materiał jest szczególnie szeroko stosowany w produkcji mebli kuchennych i mebli łazienkowych.

Pojemnik na pościel w fotelach rozkładanych

Fotele rozkładane z pojemnikiem na pościel, nie zajmują dużo miejsca, zapewniają również dodatkową przestrzeń do przechowywania. W tym schowku można wkładać codziennie używaną bieliznę pościelową, koce, zapasowe poduszki. Pojemnik na pościel chroni rzeczy przed kurzem i zanieczyszczeniami.

Zalety fotela rozkładanego

Fotel rozkładany posiadający wygodny materac jest przydatny w każdym domu. Obecnie 2/3 populacji ma problemy z kręgosłupem, dlatego dla wielu osób ważna jest specjalna osłona łóżka. Posiadając taki produkt można odczuwać komfort podczas nocnego wypoczynku. Przyczyni się do utrzymywania prawidłowej pozycji kręgosłupa i szyi.

Eksperci zalecają zakup takich mebli dla dziecka nie wcześniej niż w wieku 10-12 lat. Jest to podyktowane faktem, że do pewnego wieku układ mięśniowo-szkieletowy jest nadal niezbyt dobrze ukształtowany, a we wcześniejszych latach preferowana jest bardziej miękka podstawa. Specjalnie wykonany model z niskimi podporami, może być wykonany z wysokiej, jakości bezpiecznych materiałów. Posiadać boczne ograniczniki i łatwy w użyciu systemem transformacji, dzięki czemu będzie odpowiedni dla dziecka.

Udostępnij to!
(1 Vote)

Wszystko o kuchniach