Inspiracje i aranżacje ogrodów

Ogrody w Warszawie - co sadzić we wrześniu?

Ogrody w Warszawie - co sadzić we wrześniu?

Na początku jesieni możemy posadzić naprawdę dużo ciekawych gatunków. Jest to świetna pora na sadzenie i przesadzanie ogrodowych roślin, a często również wrzesień jest ostatnią okazją do odpowiedniego nasadzenia rośliny przed okresem zimowym. Przed sadzeniem warto dokładnie obejrzeć rośliny, które zamierzamy posadzić. Sprawdźmy, czy nie mają oznak chorobowych lub bryła korzeniowa nie jest przesuszona.

Po podlaniu należy regularnie podlewać rośliny. Jak przygotowuje się ogrody w Warszawie pod jesienne sadzenie?

Ogrody w Warszawie

Na początku należy przekopać, oczyścić i zagrabić miejsce, w którym zamierzamy posadzić roślinę. Warto również uzupełnić podłoże próchnicą. Po takich pracach należy wykopać odpowiednie dołki, każdy dołek na jedną roślinę. Głębokość dołków musi pokrywać się z głębokością doniczki, czyli wysokości bryły korzeniowej. Dołki należy kopać przed samym sadzeniem. Co zatem warto sadzić we wrześniu? Z powodzeniem wielu ogrodników sadzi stokrotki, bratki, malwy, dzwonki ogrodowe, goździki, czy naparstnice.

Te kwiaty dwuletnie, jak sama nazwa wskazuje, zakwitają dopiero po dwóch latach od posadzenia. Kolejną grupą roślin, które możemy posadzić jesienią, są iglaki oraz krzewy i ciemnozielonych liściach, oraz o liściach trwałych zimą. Będą to np. berberys Juliany, bukszpan, trzmielin Fortune'a, irgi Dammera, laurowiśnia, ostrokrzew, ognik, czy różanecznik. Jesienią doskonale przyjmą się również byliny- jeżówka, czy marcinki. Możemy również zdecydować się na posadzenie przebiśniegów i krokusów.

Udostępnij to!
(1 Vote)

Kuchnie, ogrody, dom

Kuchnie

Jak wykorzystać płytki ceglane retro w nowoczesnej aranżacji?

Lut 02,2022 | By Redaktor

Wszystko o kuchniach