Inspiracje i aranżacje ogrodów

Jak dbać o trawnik jesienią?

Jak dbać o trawnik jesienią?

Odpowiednio zadbany trawnik to element ogrodu, którym chce się pochwalić każdy ogrodnik. Warszawa pod względem ilości pielęgnowanych i zadbanych trawników na posesjach znacząco wyprzedza inne okoliczne miasta. Jak dbać o trawnik jesienią, aby łatwo zniósł zimową przerwę? Odpowiednie przezimowanie trawnika to klucz do jego późniejszego pięknego wyglądu na wiosnę.

Przede wszystkim warto zadbać o jego odpowiednie podlewanie. Jeżeli jesień jest sucha, warto od czasu do czasu podlać trawnik.

ogrodnik Warszawa

Ziemia musi odpowiednio nasiąknąć wodą na głębokość korzeni, w związku z czym solidne i częste podlewanie to klucz do dostarczenia odpowiedniej ilości wody do korzeni. Nie zapominajmy również o koszeniu. Zwykle jesienią trawniki kosimy co 2 tygodnie. Trawa musi być przycinana na wysokość około 6 cm. Warto używać funkcji rozdrabniania i pozostawiania na trawie ścinków trawy. Zmielona trawa doskonale użyźni glebę. Poza koszeniem należy również odpowiednio uprzątnąć liście oraz pozostałe owoce z trawnika.

Mogą one powodować, że powietrze nie będzie się odpowiednio dostawało do źdźbeł trawy. Podlewanie i koszenie to jedno, natomiast w okresie jesiennym istotne jest również specjalne nawożenie trawników. Nawozy jesienne posiadają w swoim składzie mniejszą ilość azotu, a więcej fosforu i potasu. Dzięki temu korzenie trawnika mocniej się rozrosną, a trawa będzie pewniej osadzona i bardziej odporna na mróz i choroby.

Udostępnij to!
(1 Vote)

Kuchnie, ogrody, dom

Kuchnie

Jak wykorzystać płytki ceglane retro w nowoczesnej aranżacji?

Lut 02,2022 | By Redaktor

Wszystko o kuchniach