Wybór odpowiedniego laminatora biurowego
Biznes

Wybór odpowiedniego laminatora biurowego

Zapewne nie raz zdarzyła Ci się sytuacja, że w pośpiechu rozlałeś kawę czy herbatę na ważną umowę. Jeżeli chcesz, aby przygotowywane przez Ciebie dokumenty zawsze wyglądały estetycznie i profesjonalnie oraz były odporne na zaplamienia, ciemnienie, mechaniczne wypadki i sfałszowanie

– może powinieneś zastanowić się nad zaopatrzeniem swojego biura w laminator. Oto kilka praktycznych porad, do których warto się zastosować podczas kupna tego rodzaju sprzętu.

Laminator biurowy A3

Na rynku artykułów biurowych, dostępne jest kilka rodzajów laminatorów. Pierwszą kategorią podziału, na której podstawie wybieramy urządzenie, jest wielkość arkusza. Najbardziej popularne są maszyny do powlekania dokumentów w formacie A4 bądź A3. Urządzenie o większych gabarytach znajdują swoje zastosowanie w większych przedsiębiorstwach, np. drukarniach. Kolejnym kryterium jest grubość aplikowanej folii. Im więcej mikronów grubości ma nanoszone tworzywo, tym dokument będzie grubszy.
Możemy także wybierać laminatory spośród nanoszących folię na zimno, lub na gorąco.

Większość laminatorów biurowych wykorzystuje technologię gorących wałków, które nie wymagają stosowania ochronnego carriera.
• Przejdźmy teraz do instrukcji obsługi urządzenia. Aby poprawnie zalaminować dokument należy:
• Na początku wkładamy dokument do foliowej kieszonki
• Włączamy urządzenie i czekamy aż nagrzeje się do odpowiedniej temperatury
• Teraz wsuwamy folię oraz dokument do szczeliny laminatora
Po wykonaniu tych czynności zalaminowany arkusz pojawi się po przeciwnej stronie urządzenia.

Udostępnij to!

Wszystko o kuchniach