Serwis samochodowy Gdańsk – kilka porad, jak otworzyć?
Biznes

Serwis samochodowy – kilka porad, jak otworzyć?

Otwieranie serwisu samochodowego nie jest prostą sprawą. Przed otworzeniem, należy dokładnie przemyśleć, zarówno jego miejsce, zakres usług, wyposażenie, a także kwestie finansowe i prawne.

Powierzchnia pod serwis samochodowy nie powinna być mniejsza niż 100 m2. Taki metraż pozwoli nam na zaopatrzenie warsztatu w niezbędne urządzenia. Poza 100 m2 powierzchni roboczej niezwykle istotnymi elementami serwisu jest biuro oraz magazyn. Pierwsze z pomieszczeń służy do komfortowego i odpowiedniego przyjmowania interesantów oraz prowadzenia dokumentów, natomiast magazyn idealnie sprawdzi się do przechowywania zamawianych podzespołów.

Co powinien zawierać warsztat samochodowy Gdynia?

Gdańsk pełen jest placówek wyposażonych w takie udogodnienia, jak kanał, który w przypadku warsztatu samochodowego jest niemal niezbędny. Poza tym należy wyposażyć serwis samochodowy w podnośnik. Ceny zrobienia kanału oscylują w granicach 5 tysięcy złotych, natomiast podnośnik to wydatek rzędu 8 tysięcy złotych. Przed rozpoczęciem budowy warsztatu należy dokładnie zastanowić się, ile stanowisk zamierzamy w nim umieścić. Im więcej stanowisk do naprawy pojazdów, tym więcej interesantów możemy przyjąć.

Co należy wziąć pod uwagę, wybierając lokalizację serwisu samochodowego? Ważnym czynnikiem jest, odpowiedni dojazd do placówki. Im lepszy, tym większy ruch możemy wygenerować. Zwykle warsztaty samochodowe umieszcza się na przedmieściach, wylotówkach z miast. Dobrym pomysłem na wybranie lokalizacji warsztatu jest umiejscowienie go przy stacjach benzynowych oraz przy giełdach samochodowych.

Udostępnij to!

Wszystko o kuchniach